Pražské letiště v Ruzyni zruší kvůli stávce zaměstnanců Lufthansy 10 letů

Chystaná 24hodinová páteční stávka zaměstnanců společnosti Lufthansa způsobí komplikace na letištích po celém Německu. Protesty však ovlivní také provoz v dalších zemích, rušení letů se nevyhne ani pražské ruzyňské letiště. Půjde výhradně o spoje mezi Prahou a Frankfurtem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lufthansa | Foto: Tomáš Adamec

Stávka letušek a stewardů Lufthansy začne o půlnoci a potrvá celý den. Společnost zruší stovky letů, a to se dotkne desetitisíců pasažérů. Letiště v Ruzyni informovalo o desítce zrušených spojů.

„Máme potvrzeno, že společnost Lufthansa v souvislosti se stávkou zrušila 10 letů. Je to pět příletů a pět odletů a vždy se jedná o spojení mezi Prahou a Frankfurtem. Zbývající spoj do Frankfurtu by měl letět, je to spoj s příletem ve 13.05 a odletem ve 13.55 hodin,“ informovala mluvčí letiště Eva Krejčí.

Páteční stávka personálu Lufthansy postihne asi 100 tisíc pasažérů. Lety se ruší už dnes

Číst článek

V úterý přerušil personál Lufthansy provoz „jen“ na letištích v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově. Největší problém představoval právě Frankfurt. Řada pasažérů totiž letí do zámoří právě přes toto letiště, na kterém přesedají na spoje přes oceán.

Na pražské Ruzyni tak před pobočkou Lufthansy stáli hlavně Američané a další cizinci letící do USA nebo Kanady.

Úřednice za přepážkou jim většinou vyměnily letenky za jiné, a do cíle své cesty se tak dostali ještě ten den, i když s více přestupy a s jinými společnostmi.

Zítra by lidé měli zvolit stejný postup, tedy dojet na letiště a nechat si vyměnit letenku. K dispozici je také infolinka Lufthansy, na internetových stránkách společnosti jsou pak aktualizované seznamy zrušených letů, totéž lze najít i na webu pražského letiště.

Letů Lufthansy z Prahy, které budou realizovány, je daleko více než těch zrušených příletů a odletů. Do jiných měst ale létají regionální přepravci, kteří jsou dceřinými firmami Lufthansy. U nich se nestávkuje, takže poletí podle plánu.

Petr Medek, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme