Pražské metro brzy otevře další stanice na trase B

Na trase metra B bude během několika dnů v provozu několik dalších stanic. Kdy a které, sdělila Českému rozhlasu tisková mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeplněné metro - dav

"Zhruba kolem 16.prosince by měly být otevřeny 2 stanice na trase B, a to stanice Anděl a Karlovo náměstí. Z druhé strany bychom měli trasu B protáhnout z Černého mostu na Palmovku, avšak s tím, že stanicí Českomoravská budou vlaky pouze projíždět. Nebude tedy určena pro nástup a výstup," poznamenala Kuchařová.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kuchařová: Brzy otevřeny další stanice na trase B

Pražské metro má také rozestavěné další téměř 4 kilometry trasy C z Holešovic na Severní město. Dopravní podnik hlavního města se proto rozhodl, že uspořádá pro novináře netradiční mikulášské setkání - přímo v podzemí.

Zároveň při této příležitosti představil unikátní prostory budoucí stanice metra Kobylisy. Jedná se totiž o jednolodní ražbu, takže ve stanici s nástupištěm uprostřed kolejí nebudou žádné sloupy ani pilíře. Tím prý navíc zmizí nepříjemný průvan typický při příjezdu vlaků. Jak doplňil pražský radní Radovan Štajner, trasa by měla být zprovozněna do poloviny roku 2004

Milan Kopp, Markéta Čekanová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme