Pražské metro bude prodlouženo do Ruzyně

Trasa A pražského metra by měla být v budoucnu prodloužena až na letiště v Ruzyni. Nové stanice by měly pokrýt potřeby nemocnice v Motole a sídlišť na Červeném vrchu, nebo Petřinách. Dohodli se na tom zástupci města se starosty městských částí v západní části metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro | Foto: Jan Rosenauer

Primátor hlavního města Pavel Bém řekl, že náklady na stavbu dosáhnou asi 38 miliard. "Je zřejmé, že nebude možné hledat zdroje jenom na úrovni Hlavního města Prahy, ale bude nutné zapojit také zdroje bruselské. Já také pevně věřím, že bude štědřejší i státní rozpočet. Při optimistických výhledech by lidé mohli používat prodlouženou trasu metra A zhruba na přelomu roku 2013 a 2014," naznačil představy magistrátu Bém.

Ve hře bylo více variant. Tato varianta vyhrála, protože nejlépe odpovídá požadavkům a potřebám hlavního města. "Obsluhuje poměrně hustě osídlené residenční zóny, jako je Červený vrch, sídliště Petřiny, sídliště Dědina, ale zároveň reaguje na potřeby obsluhy nemocnice v Motole, která patří mezi největší pražské nemocnice. Nabízí i to poměrně lukrativní spojení mezinárodního letiště v Ruzyni s centrem města," dodal Bém.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme