Pražské primátorské křeslo zatím volné

Souboj o pražské primátorské křeslo občanští demokraté prozatím odložili. Nadále tak pražský magistrát, po odstoupení Jana Kasla těsně před volbami, povede v zastoupení náměstek Petr Švec. Jméno lídra na post primátora oznámí pražská ODS až na konci léta. Takový je výsledek celodeního jednání regionálního sněmu strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vedení ODS | Foto: Petra Mášová

Podle všeho tak křeslo pražského primátora zůstane neobsazené až do podzimu. Pražský sněm ODS zvolil pouze pět lídrů pro podzimní komunální volby. Prvním je starosta Prahy 6 Pavel Bém. Následují ho starosta Prahy 1 Jan Bürgemeister, dosavadní radní Igor Němec, starosta Prahy 3 Milan Český a Radovan Štajner z pražského magistrátu.

Pražští občanští demokraté nezvolili takzvaného superlídra, tedy kandidáta na post primátora. Stále se ale spekuluje o dvou jménech: Janu Bürgemeisterovi a Pavlu Bémovi. Ten Radiožurnálu potvrdil, že se o post nejvyššího muže Prahy hodlá utkat. Jméno superlídra podle něj oznámí ODS až na podzim, také ze strategických důvodů, aby nedala ostatním stranám šanci na případné protiopatření, řekl Bém.

Markéta Kaclová, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme