Pražskou ČSSD dál povede Petr Hulinský

Pražské sociální demokraty nadále povede Petr Hulinský. Do funkce ho znovu zvolili jeho spolustraníci na sobotní krajské konferenci. Stínový ministr obrany neměl soupeře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Petr Hulinský

Jiří Paroubek a Petr Hulinský | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl místopředseda pražských sociálně demokratických zastupitelů Petr Dolínek, strana na konferenci také reagovala na aktuální politickou situaci.

"Hlavním cílem pražské sociální demokracie je zvítězit konečně i v Praze, protože senátní volby v loňském roce nám ukázaly, že všichni naši kandidáti v těch senátních obvodech postoupili do druhého kola, a ten rozdíl byl v tom konečném výsledku velmi malý."

"Zároveň jsme diskutovali i včerejší rozhodnutí politického grémia o vyhlášení vnitrostranické ankety k misím v Afghánistánu. Ta anketa by měla probíhat během letošního jara, a sociální demokracie si tak chce verifikovat svůj názor pro budoucí rozhodování o zahraničních misích," řekl Dolínek.

Pražští sociální demokraté zároveň rozhodli o tom, že jejich kandidátem na předsedu ČSSD bude na březnovém sjezdu dosavadní šéf Jiří Paroubek. Ten dnes zkritizoval Národní ekonomickou radu vlády. Její údajná nečinnost podle Paroubka ostře kontrastuje s prohlubující se krizí a jejími dopady na českou ekonomiku.

Návrhy, které členové rady zatím předložili, odpovídají podle šéfa největší opoziční strany spíš zájmům firem a korporací, pro které pracují, a nikoliv zájmům občanů, na které krize podle něj dopadne nejvíc. Jako příklad Paroubek uvedl návrh na dotace na nákup nových aut. Členové nedávno ustavené vládní rady budou v neděli jednat s ekonomickými ministry.

Marika Táborská, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme