Pražskou ODS do voleb povede Václav Klaus

Václav Klaus se stal lídrem pražské ODS pro letošní parlamentní volby. Rozhodl o tom pražský regionální sněm této strany, a to jednoznačně. Klaus dostal 82 hlasů z 95. Jeho kandidatura v hlavním městě byla přitom v poslední době zpochybňována.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: René Volfík

Kvůli sporům uvnitř pražské ODS, kde už dlouho soupeří starosta Prahy 1 Jan Bürgermeistr s primátorem Janem Kaslem, předseda strany uvažoval o tom, že bude kandidovat jinde. Nakonec je ale Václav Klaus rád, že mu pražský sněm dal důvěru. "Praha je klíčová a my také chceme z Prahy udělat jádro volebního vítězství ODS v celé České republice. Já samozřejmě jsem měl určité otazníky nad Prahou, ale musím říci, že pražský sněm mě zatím nesmírně potěšil svou atmosférou, svou kvalitou, sestavou kandidátů, takže spíše to na mě dělá dobrý dojem a jsem rád, že jsem trošku měsíc dva hrozil, a myslím, že ta Praha se sebrala".

Také primátor Jan Kasl uvítal, že Václav Klaus nakonec lídrem pro Prahu bude. "Domnívám se, že pro předsedu strany je hlavní město tím správným kolbištěm a že utíkat z Prahy by nebylo chlapské", řekl Radiožurnálu.

Šéf ODS bude mít v Praze proti sobě dvě ženy - ve volbách se utká hlavně s místopředsedkyní sněmovny, sociální demokratkou Petrou Buzkovou a s předsedkyní Unie svobody-DEU Hanou Marvanovou. Ta je také prý spokojená s tím, že pražskou jedničkou pro volby bude právě Klaus, a na tento volební střet se už těší. Podle ní bude zajímavý a také velmi vyrovnaný. "Samozřejmě naším záměrem je, aby Čtyřkoalice v Praze ve volbách vyhrála. Ale současné volební preference ukazují celorepublikově, že síly tří hlavních politických uskupení včetně Čtyřkoalice jsou vzásadě vyrovnané, takže ten boj asi bude poměrně napínavý".

Jak se Václav Klaus svěřil Českému rozhlasu, fakt, že o volební vítězství bude soupeřit se dvěma ženami, nepokládá za žádnou výhodu. "Protože se člověk musí chovat proti ženám daleko galantněji, než by se choval vůči mužům. Já to jako výhodu pro sebe nevedu, spíše nevýhodu".

Naděžda Hávová, Pavla Kvapilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme