Pražskou zoo bude řídit Miroslav Bobek, autor pořadu Odhalení

Novým ředitelem pražské zoo bude od ledna Miroslav Bobek. Na jeho jmenování se jednomyslně shodla rada pražského magistrátu. Bobek dosud působil jako ředitel Českého rozhlasu Online a šéfredaktor rozhlasové stanice Leonardo. Ve funkci nahradí Petra Fejka, jenž se před pár měsíci rozhodl pro jinou kariéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Bobek in a school in Cameroon | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Bobek se proslavil například projektem sledování migrace čápů černých do afrických zimovišť a velmi populárním pořadem Odhalení, který od roku 2005 sleduje život goril v pražské zoo. Miroslav Bobek Radiožurnálu řekl, jaké jsou jeho plány se zoo:

Přehrát

00:00 / 00:00

S novým ředitelem pražské zoo Miroslavem Bobkem mluvil v Radiofóru Jan Bumba.

"Určitě se nic nezmění ani v lednu ani v únoru. Já se chci nejprve v pražské zoo zorientovat, poznat její provoz, poznat nové kolegy a teprve potom se snažit udržet úspěch a případně ho ještě posilovat."

Bobek chce klást větší důraz na prezentování zvířat v souvislostech: "Podle mého názoru zoologická zahrada kromě své rekreační funkce by měla plnit i funkci vzdělávací a ochranářskou. Tím netvrdím, že ji pražská zoo neplní, ale když říkám zvířata v souvislostech, myslím tím to, že by se návštěvníci měli dozvědět více o tom, kde zvíře žije, jak vypadá to prostředí, jaké jsou tam rostliny a živočichové."

K tomu by podle Bobka mělo pomoci jiné pojetí informačního systému, přizpůsobení expozic, infokiosky a další technologie a moderní média.

Alžběta Rákosová, Lenka Rafaelová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme