Pražskou zoo nečekají velké změny, zlepšit by se měl návštěvnický komfort

Pražská zoologická zahrada v Tróji je dobrá adresa. Nejen pro zvířata, ale i pro špičkové manažery, kteří se ucházeli o funkci ředitele zoo poté, co ji opustil charismatický Petr Fejk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Hanzelkova, Miroslav Bobek, and Andrea Turkalo on their way to watch elephants in Dzanga Sangha. | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Prestižní post získal Miroslav Bobek, který dosud působil v funkci ředitele Českého rozhlasu Online a vedl také Český rozhlas Leonardo. Nový ředitel pražské zoo předem říká, že nechystá okamžité převratné změny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Studia Česko byl nový ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Bobek dostal od vedení hlavního města Prahy prý jasný úkol: ,Udržet zoo jako nesmírně úspěšnou, a pokud to bude možné, tak se snažit její úspěch ještě zvýšit.' Podle Bobka ale není kritériem úspěšnosti jen návštěvnost a prestiž:

"Jsou to také chovatelské úspěchy. Pražská zoologická zahrada měla nesmírný podíl na záchraně koně převalského a má velký podíl na záchraně mnoha dalších živočišných druhů, byť se o tom příliš mezi veřejností neví."

Bobek navíc sám přiznal, že není možné návštěvnost pražské zoo navyšovat donekonečna: "Nemám za úkol zvyšovat počty návštěvníků. Já si myslím, že to není ani dost dobře možné, s tím jsem také do výběrového řízení vstupoval."

Jednou z priorit nového ředitele pražské zoo tak bude vybudování nového parkoviště: "Určitě to je moje priorita. Ostatně psal jsme to i ve svojí koncepci, že to je velmi zásadní věc." Řešit se tak bude do budoucna hlavně zlepšení služeb a komfortu pro návštěvníky.

Tomáš Pavlíček, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme