Pražský dopravní podnik vypsal konkurz na členy představenstva. Týká se i generálního ředitele

Pražský dopravní podnik (DPP) ve středu vypsal výběrová řízení na všechny pozice ředitelů, což se týká i celého představenstva včetně generálního ředitele Petra Witowského. Učinil tak na pokyn vedení Prahy, která podnik stoprocentně vlastní. Sdělil to mluvčí města Vít Hofman.

Praha (Aktualizováno: 14:22 7. 9. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro, ilustrační foto

Pražský dopravní podnik ve středu vypsal výběrová řízení na všechny pozice ředitelů (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policisté kvůli podezření na korupci v DPP v červnu obvinili několik lidí včetně tehdejšího primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), který byl zároveň členem dozorčí rady DPP, a dnes již bývalého člena představenstva Mateje Augustína.

Možný střet zájmů advokáta z kauzy Dozimetr šetří profesní komora, hrozí mu vyškrtnutí ze seznamu

Číst článek

Ředitelů jednotlivých úseků je v DPP více než členů představenstva, každý z členů je nicméně zároveň i ředitelem. Augustín měl kromě členství v představenstvu na starosti finance podniku.

Konkurz na jeho funkci podnik podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě, kandiduje v komunálních volbách 2022) vypsal bezprostředně poté, co byl obviněn.

„Vypsáním výběrového řízení na další členy vedení DPP dáváme jasný signál, že podnik začíná znovu, lépe a s čistým štítem,“ uvedl ve středu náměstek. Dodal, že výběr nového vedení podniku už bude na nové politické reprezentaci, která vzejde z nadcházejících voleb.

DPP výběrová řízení vypsal na základě červnového usnesení rady hlavního města, která funguje jako valná hromada podniku. Scheinherr nicméně uvedl, že důvodem nynějšího vypsání jsou blížící se volby, protože „na obsazování pozic již netlačí koaliční partneři, konkrétně Petr Hlubuček a Jiří Pospíšil (TOP 09, kandiduje v komunálních volbách 2022)“.

Nechali jsme vypsat výběrové řízení na všechny ředitele @Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost. Je to další krok postupného narovnávání pořádků v DPP. Matej Augustin byl hned první den zatčení odvolán a máme už dva týdny vypsané výběrové řízení na pozici ekonomického ředitele. (1.)

13:37 – 07. 09. 2022

1 39

Dodal, že v podniku se zavedla nebo zavádí protikorupční opatření, například anonymní telefonická linka nebo přísná pravidla pro zadávání veřejných zakázek.

Aby se neopakovala kauza Hlubuček? Zpřísněte zákon o zakázkách i ochranu whistleblowerů, radí experti

Číst článek

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v červnu kvůli hospodaření v DPP obvinili více než desítku lidí, kromě Hlubučka a Augustína také mimo jiné podnikatele Michala Redla, který měl podle vyšetřovatelů vazby na hnutí STAN.

Policie tvrdí, že organizovaná skupina obviněných systematicky obsadila klíčové pozice v DPP tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat úplatky.

Deník N ve středu napsal, že DPP dal výpověď třem pracovníkům, kteří jsou stíhaní v takzvané kauze Dozimetr, jak se kauza o možném podezření na korupci v podniku nazývá. Jedná se o šéfa právního odboru Dalibora Kučeru, vedoucího technické správy objektů Martina Vejsadu a šéfa informačních technologií Luďka Šteffela, potvrdil deníku mluvčí firmy Daniel Šabík.

DPP je největší městskou firmou, zaměstnává přes 11 000 lidí. Loni na něj hlavní město dalo asi 15,2 miliardy korun a v letošním roce je v rozpočtu vyčleněno více než 16,76 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme