Pražský dopravní podnik vybírá nového šéfa, do finále postoupili tři kandidáti

Dozorčí rada Dopravního podniku hlavního města Prahy vybírá příštího generálního ředitele. Do finálového kola postoupili Radek Šmerda, Jaroslav Ďuriš a Milan Křístek. Na jednoho z nich by radní měli ukázat ještě dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Dopravního podniku hlavního města Prahy | Zdroj: ČTK

Celkem se do konkurzu přihlásilo 51 zájemců, zbyli tři. K dopravě mají nejblíž Jaroslav Ďuriš a Radek Šmerda. Ďuriš je šéfem budějovického dopravního podniku a ten pražský dokonale zná. Dříve tu pracoval pod bývalým generálním ředitelem Martinem Dvořákem, prošel si ale i provozními funkcemi.

Radek Šmerda je bývalý ministr dopravy, předchůdce současného šéfa resortu Pavla Dobeše. Teď je náměstkem ministra vnitra a ve stejném postavení byl i předtím na ministerstvu obrany za dob Vlasty Parkanové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kandidáty na post ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy představil Martin Drtina.

O třetím kandidátovi Milanu Křístkovi je toho známo nejméně. Od roku 2010 byl ředitelem prodeje firemním zákazníkům u operátora T-mobile. Ve svém životopise uvádí zálibu v železniční modelařině.

Stát se může i to, že dozorčí rada dopravního podniku svého šéfa dnes nevybere. A může přijít i další zádrhel. Pokud by dozorčí rada někoho vybrala, vítězný kandidát nebude mít šéfovské křeslo jisté do té doby, než volbu posvětí i představenstvo společnosti.

Pražský dopravní podnik je bez generálního ředitele od srpna, dočasně je řízením pověřena bývalý ekonomická šéfka Magdalena Češková. Bývalý ředitel Vladimír Lich, který byl odvolán krátce poté, co nechal podat trestní oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku, byl i šéfem představenstva.

A to je další neznámá. U nového kandidáta se zatím neví, jestli bude v uvozovkách jen generálním ředitelem, anebo ho mezi sebe přijme i představenstvo firmy.

Martin Drtina, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme