FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Pražský hotel Olympik hostí komunisty z dvaatřiceti zemí

Do Prahy přijeli zástupci z 32 zemí na Mezinárodní konferenci komunistických a levicových stran. Její program potrvá v hotelu Olympik celý víkend. Na akci nechybí dokonce ani zástupci komunistů z Číny, Severní Koreje nebo Vietnamu. Před hotelem protestovali dnes odpůrci tohoto setkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestujíci proti komunistům | Foto: Marta Myšková

Jeden z demonstrantů, písničkář Zbyněk Horvát, považuje konferenci za provokaci: "To je prostě skandál. Proč si nevybrali Čínu, proč si nevybrali Kubu, proč si nevybrali nějakou zemi, která holduje komunismu zcela otevřeně? U nás je deklarován demokratický systém."

"Patnáct let po sametové revoluci je pro nás děsivé, že tady bez nějakého velkého zájmu veřejnosti probíhá sjezd komunistů z celého světa. Při existenci zákona o zločinnosti o komunistického systému je to ukázka schizofrenie české společnosti a rozhodně s tím nesouhlasíme," řekl přidal se další z účastníků protestu Jan Šinágl.

Konferenci organizuje Komunistická strana Čech a Moravy. Důvod setkání popsala mluvčí této strany Monika Hoření: "Pořádáme ho proto, aby se představitelé jednotlivých komunistických a levicových stran sjednotili, jaké mají názory na socialistické hnutí, na pojem socialismus, který je samozřejmě strategickým cílem všech komunistických stran," popsala důvod setkání mluvčí KSČM Monika Hoření.

Kandidát na premiéra Jiří Paroubek je toho názoru, že dělat z komunistů neustále strašáka je stupidita. Prohlašuje, že ČSSD by v budoucnu mohla vládnout společně s KSČM.

Lenka Šumová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme