‚Král světa‘ vyhrožoval bombou na Pražském hradě. Od soudu odešel s podmínkou

Soud uložil podmínku muži z Jablonecka, který začátkem ledna vyhrožoval odpálením bomby v areálu Pražského hradu. Uznal ho vinným z šíření poplašné zprávy. Informovali o tom v úterý policisté na twitteru. Muž sám sebe označil při volání na linku 158 za „krále světa“.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad

‚Král světa‘ odešel od soudu s podmínkou. Vyhrožoval odpálením bomby na Pražském hradě (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Soud jej uznal vinným z přečinu šíření poplašné zprávy a uložil ‚Králi světa‘ sedmiměsíční podmínku. Nebuď jako Král světa!“ uvedla na twitteru policie. Za šíření poplašné zprávy mu hrozilo šest měsíců až tři roky vězení.

Sedmatřicetiletý muž volal začátkem ledna krátce před 19.30 na linku 158. Policisté následně museli kvůli pátrání po nahlášené bombě uzavřít Pražský hrad pro návštěvníky. Po 23. hodině se anonyma policistům podařilo dopadnout.

Prezident Miloš Zeman po podzimním propuštění z několikatýdenní hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici pobýval na zámku v Lánech ve středních Čechách.

Pražský hrad je národní kulturní památkou, v rozsáhlém areálu se nachází mimo jiné katedrála svatého Víta, konají se tam také výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Policisté začátkem ledna uzavřeli pro návštěvníky Pražský hrad. Prohledávali ho kvůli anonymovi, který vyhrožoval odpálením bomby v areálu | Zdroj: Policie České republiky

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme