Pražský hrad posílí bezpečnostní opatření, chce lépe chránit památku

Pražský hrad chystá posílení bezpečnostního opatření. Chce lépe chránit národní kulturní památku i její návštěvníky. Na setkání s ministrem vnitra Milanem Chovancem z ČSSD to řekl prezident Miloš Zeman. Podle Chovance se nejedná o reakci na konkrétní hrozbu například teroristického útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci na nádvoří Pražského hradu | Foto: Tomáš Adamec

„Připravujeme sérii opatření, která by znamenala větší pocit bezpečnosti návštěvníků Pražského hradu. Samozřejmě to bude znamenat i určitý bezpečnostní sken. Jednotlivá opatření konkretizovat nebudu. Předpokládám ale, že do měsíce až dvou, kdy budou aplikována, Pražský hrad seznámí veřejnost. Budou viditelná,“ vysvětluje Chovanec.

Podle ministra nejde o reakci na konkrétní ohrožení:

„Je to rozhodnutí Kanceláře prezidenta republiky, která se tímto způsobem rozhodla posílit ochranu této památky a národního klenotu. Nejsou to opatření, která by nebyla standardní například ve Vatikánu nebo na jiných místech, kde se koncentruje velký počet návštěvníků. Takže mě to nepřekvapuje. Nevím o konkrétním ohrožení. Žádné konkrétní ohrožení k tomu nesměřuje,“ tvrdí.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme