Hrad loni utratil o 235 milionů víc, než byl původně schválený rozpočet. Dostal víc kvůli covidu

Kancelář prezidenta republiky loni vynaložila ze státního rozpočtu 654,4 milionu korun, což bylo proti schválenému rozpočtu o 235 milionů korun víc. Za navýšením rozpočtu stály hlavně dopady pandemie covidu. Správa Pražského hradu loni dostala navíc 215 milionů korun kvůli propadu příjmů z turismu, pronájmu a nižšího zájmu o konání společenských akcí.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad

Kancelář prezidenta republiky loni vynaložila ze státního rozpočtu 654,4 milionu korun, což bylo proti schválenému rozpočtu o 235 milionů korun víc | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Další peníze obdržela prezidentská kancelář na řešení kůrovcové kalamity v lánské oboře a na financování projektu Podpora biodiverzity a obnova krajinné struktury v Lánské oboře II.

Hrad odmítá poskytovat informace pěti médiím a pořadům. Podle něj kvůli boji proti dezinformacím

Číst článek

Loňským hospodařením Kanceláře prezidenta republiky se v úterý zabýval sněmovní rozpočtový výbor. Doporučil sněmovně, aby čísla o loňském hospodaření Hradu schválila.

Prezidentský kancléř Vratislav Mynář se z úterního jednání řádně omluvil, informovala předsedkyně výboru Miloslava Vostrá (KSČM). Místo něj předstoupil před poslance jeho zástupce Petr Mužák.

Rozpočet Kanceláře prezidenta republiky pokrývá kromě samotné prezidentské kanceláře také Správu Pražského hradu a Lesní správu Lány. Hrad loni využil víc než 82 milionů z nespotřebovaných výdajů z předchozích let. Na platy šlo celkem 69,2 milionu korun, na investice 74,8 milionu korun.

OBRAZEM: Veřejnosti se po více než půl roce otevřel Pražský hrad. K vidění jsou i dvě výstavy

Číst článek

V rámci investic směřovalo například na rekonstrukci rezidence v Královské zahradě téměř 20 milionů korun, na stavební úpravu objektů na Vikárce šlo zhruba 30 milionů. Mezi další investice patřil přesun trafostanice a vybudování nového vstupu do kolektorů za 12 milionů korun.

Do obvodové ochrany Pražského hradu směřovalo na investice 544 500 korun, investice do kamerového systému stála 157 000 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme