Pražský hrad se kvůli fóru Let My People live na dva dny uzavírá pro veřejnost

Na policejní uzávěru a cedule s informací o uzavření narazí dnes a zítra turisté, kteří se vydají na Pražský hrad. Ten se totiž na dva dny stane dějištěm mezinárodního fóra o holokaustu Let My People Live, které se koná u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi. Kvůli zajištění bezpečnosti předsedů parlamentů třiceti evropských zemí čekají Prahu omezení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad (ilustační foto)

Pražský hrad (ilustační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Jedná se zejména o kompletní uzavření Pražského hradu ve dnech 26. a 27. ledna. Dále o uzavření Hradčanského náměstí pro automobilovou dopravu v době od pondělních sedmi hodin až do úterního odpoledne,“ popisuje mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková.

Hradčanské náměstí bude uzavřené pro auta, Pražský hrad i pro pěší. Turisté se tak do hradního areálu nedostanou.

„Na vstupech do Hradu budou informační tabule a případně doplňující dotazy zodpoví příslušníci bezpečnostních složek, kteří uzávěru Hradu realizují,“ vysvětluje David Šebek ze Správy Pražského hradu, jak se turisté o uzavírce dozvědí.

Židy ohrožuje islámský radikalismus, varuje šéf Evropského židovského kongresu

Číst článek

Pro motoristy se uzavře i řada ulic v okolí Obecního domu. „U Obecního domu to bude také oba dva dny. Od pondělí, od půl osmé ráno až do úterního odpoledne nebo večera. Podle toho, jak to bude zapotřebí,“ dodává Jana Macalíková z policejního prezidia.

V úterý se omezení dotknou i památníku v Terezíně, kde se bude konat pietní akce za oběti holokaustu.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme