Pražský hrad zdražuje vstupné

Od soboty při návštěvě Pražského hradu budeme muset sáhnout hlouběji do své peněženky - Hrad totiž zdražuje vstupné. Mění se i návštěvnické okruhy - zatím byl k dispozici jen jeden, který zahrnoval katedrálu, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Prašnou věž. Nyní si můžeme vybrat ze tří variant, ale za vyšší vstupné. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil ředitel Správy Pražského hradu Zdeněk Synáček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Od 16. března zaplatíme za návštěvu Pražského hradu o sto korun víc. Místo dosavadních 120 nás přijde nejdelší okruh na 220 korun. Ředitel Správy Hradu Zdeněk Synáček Radiožurnálu řekl, že chce získané peníze investovat zpět do péče o hradní areál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Synáček: Co přinese zdražení vstupného

"Budeme moci například lépe uklízet nádvoří, budeme mít stálou službu na toaletách Pražského hradu. Najmeme bezpečnostní agenturu, která bude udržovat pořádek ve Zlaté uličce i katedrále".

Pro návštěvníky Hradu budou nově připraveny tři prohlídkové okruhy. Prohlídkový okruh A bude zahrnovat čtyři objekty, které byly přístupné dosud - katedrálu svatého Víta, Starý královský palác, baziliku svatého Jiří a Prašnou věž. Navíc se tento okruh rozroste o Zlatou uličku a Daliborku.

Za vstupenku do okruhu A zaplatí návštěvníci 220 korun. Pro děti, studenty, důchodce, vojáky a invalidy bude platit sleva a vstupenka bude stát polovinu. Pro rodinu nejméně s jedním dítětem bude připravena rodinná vstupenka za 300 korun.

Prohlídkový okruh B bude zahrnovat nejatraktivnější prostory Hradu, tedy katedrálu svatého Víta a Starý královský palác. V ceně vstupenky bude i Daliborka a Zlatá ulička. Plná vstupenka bude stát 180, zlevněná 90 a rodinná 270 korun.

Se vstupenkou do třetího prohlídkového okruhu C budou moci lidé navštívit Zlatou uličku a Daliborku, kde se dosud vstupné nevybíralo. Zdarma si budou moci historické stavby Pražského hradu i nadále prohlédnout děti do šesti let, třída v doprovodu učitele nebo důchodci starší 70 let.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme