Pražský hrad zpřístupní uzavřené prostory

Pražský hrad v sobotu od 9 do 16:30 v rámci Dne otevřených dveří ukáže místa, kam se běžný turista nedostane. Jsou otevřeny místnosti, ve kterých prezident republiky přijímá státní návštěvy, podepisuje významné dokumenty a pořádá mimořádná společenská setkání. Například Trůnní sál, Brožíkův nebo Habsburský salon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci ze Sadské si prohlédli Pražský hrad | Foto: Pavel Pavlas

Na Pražském hradě si v sobotu můžou návštěvníci prohlédnout také stůl, u kterého prezidenti Spojených států a Ruska podepsali smlouvu o omezení strategických jaderných zbraní.

Stůl pochází z 18. století, je potažený červeným sametem a zdobený mosazným kováním. Stojí ve Španělské sále, kde pouze v sobotu do půl páté mohou přicházet návštěvníci Hradu a vidět to, co běžně k vidění není.

Přehrát

00:00 / 00:00

prohlidka hradu.mp3

Kromě Španělského sálu se návštěvníci mohou podívat do salonků, sálů a místností, ve kterých prezident republiky přijímá státní návštěvy, pořádá mimořádná setkání nebo podepisuje významné dokumenty.

Veřejnosti bude přístupný například Trůnní sál nebo Habsburský salon. Zájemci tak budou moci obdivovat bohatě zařízené interiéry s historickým nábytkem.

Vstup na prohlídku Pražského hradu je zdarma. Po celou prohlídkovou trasu budou návštěvníkům podávat výklad o vybavení a využití sálu pracovníci průvodcovské služby Pražského hradu.

Michaela Vetešková, Martina Spěváčková, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme