Pražský hrad zveřejní podrobnosti o papežově návštěvě

Bezpečnostní opatření a dopravní omezení během papežovy návštěvy Česka dnes zveřejní Pražský hrad a Policie ČR. Návštěva papeže Benedikta XVI. byla ohlášena na konci května po soukromé audienci prezidenta Václava Klause u hlavy katolické církve ve Vatikánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přípravy na návštěvu papeže Benedikta XVI. ve Staré Boleslavi | Foto: D a M architektonická kancelář

"Já věřím, že papež přijede do České republiky s jasným poselstvím, které bude zřetelné, slyšitelné pro všechny. Na to se opravdu velmi těším," řekl prezident Václav Klaus.

Papež Benedikt XVI. by měl přiletět do České republiky 26. září, o den později se plánuje bohoslužba v Brně a v pondělí 28. září by se měl svatý otec setkat s mládeží na národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi.

O papežovu návštěvu v době, kdy si země připomíná památku českého patrona, usilovali katoličtí představitelé už několikrát. Benedikt XVI. je v úřadu od roku 2005. Jeho předchůdce Jan Pavel II. zavítal do České republiky třikrát, naposledy v roce 1997.

Vztahy mezi Českou republikou a Vatikánem komplikuje stále neuzavřená smlouva upravující postavení římsko a řeckokatolické církve v Česku.

Zatímco Vatikán smlouvu schválil, v České republice ratifikována nebyla. Poslanci ji v roce 2003 zamítli. Dospěli tehdy k názoru, že je pro stát nevýhodná a narušuje rovnoprávnost církví.

Vatikán také nelibě nesl nedávné zamítnutí zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Vnímá to ale jako vnitřní záležitost země.

Můžete si také přečíst:
Papež Benedikt XVI. potvrdil návštěvu v Česku
Palestinští uprchlíci se připravují na návštěvu papeže
Papež podpořil mizející křesťanskou menšinu ve Svaté zemi
Vatikán se ostře ohradil proti kritikům papeže v Jeruzalémě
Papež předčasně odešel ze setkání s muslimy a židy v Jeruzalémě
Papež Benedikt XVI. zahájil pětidenní návštěvu Izraele
Papež vyzval na hoře Nebo k usmíření mezi židy a křesťany
Papež zahájil ostře sledovanou cestu do Svaté země

Katka Brezovská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme