Pražský kongres se zabývá lékařskou péčí ve válečných podmínkách

Jak vypadá neodkladná péče za mimořádných podmínek jakými jsou například vojenské operace? I o tom je třídenní kongres v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích ,Anestezie a intenzivní péče za mimořádných podmínek'.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační sál | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Dalšími tématy jsou například logistické zabezpečení při hromadném neštěstí nebo hromadný příjem raněných. O dané problematice budou na kongresu mluvit přední odborníci z České republiky a Slovenska.

"Rozdíly mezi intenzivní péčí například ve velkých městech a v terénu, například vojenského konfliktu, nejsou v přístrojovém vybavení a v zabezpečení zdravotním personálem, ale právě v podmínkách, ve kterých musejí lékaři pracovat," říká jeden z účastníků konference, primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice Božetěch Jurenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze Božetěch Jurenka mluvil na Rádiu Česko o lékařském kongresu, zabývajícím se lékařskou péčí za mimořádných podmínek.

Právě na tyto polní podmínky se lékaři, kteří odcházejí s našimi vojenskými kontingenty do oblasti bojů, například od Afghánistánu, musejí důkladně připravit.

Alena Adamcová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme