Pražský magistrát postavil pro bezdomovce vytápěný stan

Teplotám hluboko pod bodem mrazu podlehne každý rok v Praze několik desítek lidí. Magistrát proto dnes postavil na Rohanském ostrově stan pro bezdomovce, protože obvyklá kapacita komunitních center už přestává stačit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současné noční teploty ohrožují bezdomovce přespávající venku na životě | Zdroj: ČTK

Stan na Rohanském ostrově má být prvním ze tří, které magistrát plánuje. Terénní pracovníci vytipovávají lokality, kde se lidé bez přístřeší vyskytují a kde je jejich větší koncentrace.

„Podle toho rozhodneme, kde budou stát další stany. Rozhodli jsme se, že je budeme stavět jen na pozemcích hlavního města,“ řekl Radiožurnálu ředitel magistrátní organizace Centrum sociálních služeb Praha Tomáš Ján, který má stavbu na starosti.

Stany budou k dispozici po dobu současných nepříznivých klimatických podmínek a zájmu klientů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel magistrátního Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján informoval ve Světě o jedné o připravenosti pomoci bezdomovcům

Centrum sociálních služeb Praha provozuje i loď Hermes kotvící na Vltavě, která má 233 míst. „V současné době je obsazeno 200 míst. Spolu s našimi spolupracujícími organizacemi máme dohromady asi 480 míst, volných je 50,“ upřesnil Ján.

Praha už přístřeší pro bezdomovce mohla mít, majitel společnosti Jablotron nabízel magistrátu halu pro 130 lidí. Podle Jána však přetlaková hala nevyhovovala požadavkům na ubytování včetně toho, že by z ní v případě požáru nestihli evakuovat takový počet lidí.

Mrazy budou Česko trápit až do neděle

Číst článek

Pražští záchranáři evidují podle jejich šéfa Zdeňka Schwarze 55 případů podchlazení. „Můžeme spekulovat, zda to jsou všichni bezdomovci či nikoliv. Úmrtí bylo zatím 10, která jsou z komunity bezdomovců nebo související s podchlazením,“ uvedl.

Ondřej Černý, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme