Pražský magistrát prohrál soudní spor s místními taxikáři

Obvodní soud pro Prahu 1 dal za pravdu taxikářům ze Staroměstského náměstí. Těm nedávno magistrát zabral jejich parkovací plochy s odůvodněním, že jejich ceny jsou předražené. Podle soudu k tomu ale neměl právo a měl by současná parkovací místa pro invalidy vrátit zpět taxikářům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi - doprava v Praze. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Soud také městu vyměřil stotisícovou pokutu. První náměstek primátora Rudolf Blažek považuje rozsudek za absurdní a chce proti němu podat odvolání: "Není tam absolutně řečeno, za co by měla být pokuta městu uložena."

Podle Blažka magistrát nechystá žádné změny týkající se parkovacích ploch taxikářů na Staroměstském náměstí: "V krocích, které jsou naznačovány ze strany taxikářů, bychom měli sundavat značky a podobně. To ale rozhodně nechystáme a dělat nebudeme, ani když rozhodnutí soudu obdržíme."

Taxikáři se kvůli stání poprali se strážníky

Spor vygradoval v polovině července, když se v centru Prahy strhla rvačka mezi městskými strážníky a taxikáři. Ti nejprve zablokovali bývalé stanoviště firmy Sedop. Protestovali tak proti tomu, že stanoviště předtím pražský magistrát zrušil a udělal z něj stání pro invalidy.

Strážníci chtěli odtáhnout taxi, které blokovalo místo pro invalidy. Pak se strhla rvačka. Čtyři taxikáři byli zadrženi, u dvou z nich policie prověřuje podezření z útoku na veřejného činitele.

Mluvčí magistrátu Jiří Wolf si za rozhodnutím magistrátu zrušit stání na Staroměstském náměstí stojí. Taxikáři si tam účtovali 99 korun za kilometr, tedy zhruba trojnásobek regulovaného jízdného.

Protestující taxikáři podle Zdeňka Ponnerta žádnou vyhlášku přitom neporušují, protože mají na dveřích jasně napsáno, že jezdí za 99 korun na kilometr.

Přečtěte si také:
Policie obvinila účastníky rvačky taxikářů se strážníky
Taxikáři se v centru Prahy poprali se strážníky
Pražští taxikáři se chtějí obrátit k Evropskému soudu

Petr Kořínek, Zbyněk Zykmund, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme