Pražský maratón málem neodstartoval

Asi deset tisíc běžců vyrazilo na trať Mezinárodního maratonu v Praze. Ještě nad ránem to ale vypadalo, že hladký průběh závodu je ohrožen. V noci totiž pořadatelé oznámili, že jim ukradli auto s technickým vybavením pro měření časů a že maraton proto možná ani neodstartuje. Řidiči musí počítat s řadou dopravních omezení. Ulice, po nichž povede jeho trasa maratonu, budou od sedmé hodiny ráno zcela uzavřeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžkyně | Foto: Jan Rosenauer

V deset hodin odstartoval ze Staroměstského náměstí v Praze mezinárodní běžecký maraton. Jeho osmý ročník nečekaně zkomplikovala noční krádež vozidla s časomírou. Auto se speciálním technickým vybavením v hodnotě dvě stě tisíc korun se sice dosud nenašlo, přesto se závod podle Diany Minaříkové z pořádající organizace, mohl rozběhnout. "Nakonec bylo možné i s tím málem stávajícím, co měli technici k dispozici v jiném vozidle, tak z toho vlastně bude možné závod uskutečnit tak, aby nedošlo k žádným změnám, které by mohly poškodit běžce."

Dopravní omezení se nejvíce dotknou okolí Staroměstského náměstí, kde bude maratón dopoledne odstartován. Předpokládá se, že náměstí bude společně s Pařížskou ulicí uzavřeno až do pozdního odpoledne. Národní třída a okolí Jungmanova náměstí a Ovocného trhu by podle předpokladu měly být uzavřeny jen do desáté dopoledne.

Komplikacím se ale řidiči nevyhnou ani v některých okrajových částech metropole. Radiožurnálu to potvrdil vedoucí silničního úřadu magistrátu Miroslav Rajchart.

"Rozsáhlejší dopravní opatření se očekávají na Strakonické ulici od Zbraslavi ve směru k Barrandovskému mostu. Zde budou uzávěry připravovány už od 6. hodiny ranní a bude postupně omezován provoz. Za prvé převedením do druhé půlky a z druhé strany potom zákazem vjezdu od Strakonické směrem do centra nebo z Barrandovského mostu směrem na Smíchov a směrem na Strakonice. Řidiči jedoucí po Jižní spojce budou moci pokračovat přes Barrandovský most pouze ve směru na ulici K Barrandovu, čili do kopce na okruh."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Marika Táborská, Petr Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme