Pražský maratón málem neodstartoval

Asi deset tisíc běžců vyrazilo na trať Mezinárodního maratonu v Praze. Ještě nad ránem to ale vypadalo, že hladký průběh závodu je ohrožen. V noci totiž pořadatelé oznámili, že jim ukradli auto s technickým vybavením pro měření časů a že maraton proto možná ani neodstartuje. Řidiči musí počítat s řadou dopravních omezení. Ulice, po nichž povede jeho trasa maratonu, budou od sedmé hodiny ráno zcela uzavřeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžkyně | Foto: Jan Rosenauer

V deset hodin odstartoval ze Staroměstského náměstí v Praze mezinárodní běžecký maraton. Jeho osmý ročník nečekaně zkomplikovala noční krádež vozidla s časomírou. Auto se speciálním technickým vybavením v hodnotě dvě stě tisíc korun se sice dosud nenašlo, přesto se závod podle Diany Minaříkové z pořádající organizace, mohl rozběhnout. "Nakonec bylo možné i s tím málem stávajícím, co měli technici k dispozici v jiném vozidle, tak z toho vlastně bude možné závod uskutečnit tak, aby nedošlo k žádným změnám, které by mohly poškodit běžce."

Dopravní omezení se nejvíce dotknou okolí Staroměstského náměstí, kde bude maratón dopoledne odstartován. Předpokládá se, že náměstí bude společně s Pařížskou ulicí uzavřeno až do pozdního odpoledne. Národní třída a okolí Jungmanova náměstí a Ovocného trhu by podle předpokladu měly být uzavřeny jen do desáté dopoledne.

Komplikacím se ale řidiči nevyhnou ani v některých okrajových částech metropole. Radiožurnálu to potvrdil vedoucí silničního úřadu magistrátu Miroslav Rajchart.

"Rozsáhlejší dopravní opatření se očekávají na Strakonické ulici od Zbraslavi ve směru k Barrandovskému mostu. Zde budou uzávěry připravovány už od 6. hodiny ranní a bude postupně omezován provoz. Za prvé převedením do druhé půlky a z druhé strany potom zákazem vjezdu od Strakonické směrem do centra nebo z Barrandovského mostu směrem na Smíchov a směrem na Strakonice. Řidiči jedoucí po Jižní spojce budou moci pokračovat přes Barrandovský most pouze ve směru na ulici K Barrandovu, čili do kopce na okruh."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Marika Táborská, Petr Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme