Uzavřené ulice, přerušený provoz tramvají. Maraton zkomplikuje dopravu v centru Prahy

Pražané i návštěvníci metropole v neděli musejí počítat s řadou dopravních omezení v centru města. Důvodem je konání 24. ročníku Pražského maratonu. Uzavírky ulic, mostů a náměstí nebo zákazy parkování se dotknou především řidičů aut. Ovlivní ale také provoz některých tramvajových a autobusových linek.

Praha (Aktualizováno: 9:40 6. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj. Ilustrační foto.

Tramvaj. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Závod odstartoval v 09.00 na Staroměstském náměstí. Dopravní uzavírky na některých místech ale začaly již o několik hodin dříve.

Ovocný trh je uzavřen od 06.00 do 17.00, dolní část Václavského náměstí od 06.00 do 18.00 a Staroměstské náměstí od 06.00 do 17.15.

Již před závodem byly uzavřeny také ulice Celetná, Pařížská, 17. listopadu nebo Mánesův a Čechův most.

Buďte hodně zavodnění a nečekejte, až budete mít žízeň, radí před pražským maratonem olympijský medailista

Číst článek

Do ukončení závodu přibližně v 16.00 budou postupně uzavírány další ulice na trase maratonu. „Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz opět obnoven," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté žádají řidiče, aby sledovali aktuální dopravní zpravodajství, a pokud možno se až do odpoledne vyhýbali oblasti, kudy maraton vede.

Na omezení kvůli běhu by se v neděli měli připravit také cestující v hromadné dopravě. Dopravní podnik doporučuje používat v centru města přednostně metro, které bude mít posílený provoz.

Podle informací na webu pražského Dopravního podniku budou zhruba od 08.45 kvůli závodu změněny trasy tramvajových linek 1, 2, 12, 15, 17, 18 a 25. V dalších hodinách přibližně až do 16.10 se uzavírky dotknou navíc linek 3, 5, 7, 9, 14, 16 a 22 a celý den bude přerušen provoz linek 23 a 41. Přerušení provozu, nebo odklon čekají rovněž autobusové linky 176, 192, 194 a 207.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme