Pražští záchranáři převezli do nemocnic 11 účastníků maratonu

Pražská záchranná služba převezla do nemocnic zatím 11 účastníků nedělního maratonu. Další tři ponechali zdravotníci po ošetření na místě bez nutnosti nemocniční péče. Záchranáři zasahovali hlavně u kolapsových stavů, vyčerpaných a dehydratovaných běžců. Na twitteru to uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský maraton 6. května 2018 v Praze. | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Záchranná služba měla na trase závodu osm posádek rychlé zdravotnické pomoci, jeden tým s lékařem a na Staroměstském náměstí tradičně kamion Golem, který využívá v případě komplikovanějších zásahů. První pomoc poskytovali záchranáři i ve dvou stanech na Václavském náměstí a na Ovocném trhu. Se zdravotníky spolupracovaly čtyři cyklohlídky pořadatelů.

Pražský maraton provázely jako každý rok uzavírky ulic, mostů a náměstí nebo zákazy parkování v centru hlavního města. Značně byl omezen také provoz tramvají.

Start 24. ročníku Pražského maratonu byl v 09.00 na Staroměstském náměstí, závodníci měli na zdolání trati sedm hodin. Na některých místech dopravní uzavírky začaly už několik hodin před startem závodu a trvají i po jeho ukončení v 16.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme