Rusko 2:2 Česko

Podívejte se: pražský novoroční ohňostroj připomněl vznik Československa

Praha na pondělí připravila tradiční Novoroční ohňostroj. Pyrotechnická show s hudebním doprovodem připomněla některá letošní jubilea, například sté výročí vzniku samostatného Československa. Ohňostroj začal v 18 hodin na Letné.

Praha (Aktualizováno: 18:19 1. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj měl být dobře vidět například z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice nebo třeba z Čechova, Mánesova a taky Štefánikova mostu. Světelná podívaná byla složená z pěti obrazů inspirovaných historií a připomínala sto let od vzniku Československa.

Oslavy v Praze byly celkem klidné, konstatují záchranné složky. Opilý řidič ale zabil mladou cizinku

Číst článek

Událost zachytila významné milníky historie republiky, jako třeba Pražské povstání, pražské jaro nebo sametovou revoluci.

Letošnímu výročí pyrotechnici přizpůsobili světelné efekty, lidé viděli například barvy české trikolóry. Praha za ohňostroj zaplatila zhruba milion korun.

Po skončení pyrotechnické show posílil dopravní podnik provoz metra.

Hudební doprovod k ohňostroji vysílala stanice Českého rozhlasu Regina DAB Praha, kterou bylo možné poslouchat i přes internet v mobilech. Živě video vysílala přes sociální sítě Česká televize (záznam v tomto článku).

Michal Trnka, Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme