Pražský Nuselský most a jeho okolí střeží kvůli hrozbě policie

Policie hlídá kvůli výhrůžce bombovým útokem okolí pražského Nuselského mostu a hotelu Corinthia Towers. Na místě jsou policisté ozbrojení samopaly. Informaci o možném útoku proti neurčitým pražským objektům získala před časem jak policie, tak Bezpečnostní informační služba. Nebezpečí je ale podle BIS nízké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídkují na Nuselském mostě | Zdroj: ČTK

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová uvedla, že za možnou hrozbou měli stát islámští teroristé. Policie ale zatím odmítá cokoli bližšího říct. Zatím ani neprozradila, jaká budova je ohrožena. Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana mají hlídky pod dozorem několik objektů.

"Policie bude věnovat konkrétnímu objektu příslušnou pozornost, nejenom tomuto objektu, ale i blízkému okolí. Doba trvání bezpečnostních opatření se nedá jakýmkoliv způsobem komentovat. Součástí bezpečnostních opatření jsou i bezpečnostní prohlídky," potvrdil Českému rozhlasu Hulan.

Objekt byl pod dohledem už včera, policie o tom ale neinformovala, aby nešířila paniku. Dnes uvedla, že Nuselský most hlídá kvůli anonymní hrozbě bombovým útokem, kterou ale považuje za středně nebezpečnou.

"Pražská policie přijala adekvátní opatření k zajištění maximální bezpečnosti občanů a dotčeného objektu. Pravděpodobnost provedení útoku na jiný než zmiňovaný objekt je minimální," dodal Tomáš Hulan.

Za trestný čin teroristický útok hrozí případným pachatelům, už jen za jeho přípravu a hrozbu až 15 let za mřížemi.

Marie Matúšů, Jakub Kaloč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme