Policie odhalila na Pražském okruhu dodávku s 20 uprchlíky ze Sýrie, vrátila je na Slovensko

Pražští policisté v minulém týdnu odhalili v dodávce 20 uprchlíků ze Sýrie. Vozidla, jejíž řidič se v okamžiku spatření hlídky začal chovat nestandardně, si všimli na Pražském okruhu. Jedenadvacetiletého cizince policisté zadrželi a Syřany po zjištění totožnosti vrátili na Slovensko, kde již v předchozí době zažádali o azyl, informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Policie odhalila na Pražském okruhu dodávku s 20 uprchlíky ze Sýrie (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Událost se stala ve čtvrtek 24. srpna, řidič dodávky s cizí poznávací značkou se podle policie choval nestandardně.

„Policisté z tohoto důvodu na šestém kilometru ve směru na Plzeň vozidlo zastavili. Okamžitě po jeho zastavení ucítili ze zadní části vozidla silný zápach. Při otevření nákladového prostoru nalezli celkem dvacet mužů, kteří se tísnili v dodávce na zemi,“ popsala mluvčí.

Řidiče dodávky policie zadržela, v případě prokázání viny mu za převaděčství hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.

„Všech 20 mužů ve věku od 14 do 48 let původem ze Sýrie taktéž převezli na policejní služebnu a po zjištění jejich totožnosti byli v průběhu pátečního dne zpět vráceni na Slovensko, kde již v předchozí době zažádali o azyl,“ dodala mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme