Nehoda osmi kamionů blokovala Pražský okruh, na místě ošetřili několik zraněných

Pražský okruh před sjezdem na Ořech ve směru na plzeňskou dálnici D5 uzavřela v pondělí okolo 13:00 hromadná nehoda osmi kamionů a dodávky. Záchranáři na místě ošetřili dva muže ve věku 41 a 34 let, oba skončili v motolské nemocnici. Starší muž si při nehodě zranil nohu, mladší byl převezen do Motola k preventivnímu vyšetření, řekla to mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V okolí nehody se tvořily dlouhé kolony, ucpané byly i objízdné trasy, například ulice K Barrandovu (ilustarční foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Po více než třech hodinách policisté otevřeli levý jízdní pruh. V okolí nehody se tvořily dlouhé kolony, ucpané byly i objízdné trasy, například ulice K Barrandovu. Zdržení čekalo i motoristy, kteří jeli po okruhu v opačném směru.

U nehody zasahovali hasiči se speciálním chemickým automobilem, s jehož pomocí zachytávali uniklou naftu z poškozených nádrží kamionů. Část vyteklého palivu zasypali sorbentem.

Uniklá nafta

„Nafta také unikla do nedalekého potoka, na který hasiči rozmístili sorpční hady," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. U dálnice přistával i vrtulník, lehce zraněné ale nakonec odvezly sanitky.

Nehoda se stala na 19. kilometru dálničního okruhu kolem Prahy mezi sjezdy Ořech a Slivenec směrem na Plzeň či letiště v Ruzyni. První informace mluvily o nehodě tří kamionů a dodávky, později policisté uvedli, že bouralo osm nákladních automobilů a dodávka. Jeden z řidičů naboural do sloupu mýtné brány a zdemoloval kabinu svého vozu. Zkoušky na přítomnost alkoholu u řidičů byly negativní, dodal policejní mluvčí Jan Rybanský.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme