Úsek Pražského okruhu získal kladný posudek na životní prostředí, dostavba začne v roce 2020

Plánovaný úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 dostal kladné stanovisko posouzení vlivu na životní prostředí EIA. Vydalo ho ministerstvo životního prostředí. S výstavbou nového úseku by se mohlo začít v roce 2020. Součástí stanoviska je i 40 podmínek pro další zmírnění vlivů této části Pražského okruhu na okolní prostředí a přírodu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský okruh, Lochkovský tunel | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle Marka Čiháka z ministerstva životního prostředí je součástí kladného posudku i několik povinností, které musí při výstavbě Ředitelství silnic a dálnic splnit. Týkají se třeba hluku nebo množství znečišťujících látek v půdě nebo ovzduší.

Dostavbu Pražského okruhu brzdí posudky o vlivu na životní prostředí i občanské iniciativy

Číst článek

„Souhlasné stanovisko obsahuje celkem 40 podmínek pro další zmírnění vlivů této části Pražského okruhu na životní prostředí. Mezi podmínkami jsou například včasné výsadby dřevin ještě před zahájením samotné výstavby nebo opatření, která mají prověřit lepší řešení mimoúrovňové křižovatky Dubeč v blízkosti Běchovic,“ vysvětlil Radiožurnálu Čihák.

Úřad nyní zapracuje podmínky do dokumentace pro územní řízení a připraví žádosti o územní rozhodnutí. Proces může zdržet žaloba, kterou na stavbu k Nejvyššímu správnímu soudu poslali majitelé pozemků pod budoucí dálnicí, menší městské části a spolek Chvalská.

(EIA neboli Environmental Impact Assessment znamená Vyhodnocení vlivů na životní prostředí – pozn. red.)

Pražský okruh a Městský okruh | Foto: Český rozhlas

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme