Pražský pochod proti válce

Přibližně 200 lidí demonstrovalo v Praze proti možné válce v Iráku. Průvod prošel z Václavského náměstí k americkému velvyslanectví. Na ambasádě pak organizátoři předali protestní petici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pochod proti válce | Foto: Michal Kamaryt

Po zahájení akce se několik demonstrantů dostalo do slovní potyčky se skupinou Arabů, kteří nesli portréty iráckého prezidenta Saddáma Husajna. Po půldruhé hodině skončil pochod před americkým velvyslanectvím bez jakéhokoli incidentu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Mišurec: Pochod proti válce

Zástupci protestujících předali na ambasádě dopis, který zdůrazňuje, že každá válka plodí jen další násilí. Demonstranti také napsali, že nechtějí, aby státy používaly jejich daně na nákupy bomb.

Účastníci demonstrace, mezi nimiž byli Američané i Češi, přišli před americké velvyslanectví na Malé Straně z Václavského náměstí. Cestou je doprovázeli policisté, kteří zastavovali dopravu.

Demonstraci zorganizovala skupina nezávislých aktivistů z americké komunity žijící v Praze a přidali se k ní lidé z dalších 11 zemí včetně Česka. Další protiválečná demonstrace se má konat 15. února na pražském Palachově náměstí.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme