Pražský primátor vystoupil proti nelegálním předvolebním plakátům

V Praze se objevila řada nelegálně vylepených předvolebních plakátů. Tvrdí to alespoň pražský primátor Pavel Bém, který požaduje nápravu. Vládní ČSSD dal 48 hodinovou lhůtu k odstranění těchto plakátů z historického centra hlavního města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

Pražský primátor Pavel Bém obvinil ČSSD z nelegálního vylepování plakátů. Ničení pražského majetku je podle něj rozsahem mimořádné. Bém vyzval předsedu ČSSD Jiřího Paroubka a volebního manažera socialistů Jaroslava Tvrdíka, aby nechali načerno vylepené plakáty do 48 hodin odstranit. Jinak je primátor připraven obrátit se na soud.

"Historická část města, památková rezervace, je zaneřáděná černými výlepy, skutečně zaneřáděná. Já odhaduji náklady na vyčištění města zhruba na částku 20 milionů korun. Hlavním viníkem je vládní sociální demokracie. Na tiskové konferenci oznámím 48 hodinovou lhůtu na odstranění tohoto černého výlepu," řekl dnes novinářům Bém.

Sociální demokracie podle něj nerespektuje zákony. Jsou prý poškozovány sloupy veřejného osvětlení, domy, zastávky, trafostanice i oficiální plakátovací plochy. Načerno vylepených plakátů je podle Béma tři až čtyřikrát více než při minulých kampaních.

Mluvčí volebního týmu ČSSD Anna Veverková Českému rozhlasu řekla, že zatím od pražského magistrátu nedostala žádnou zprávu, proto ČSSD ani nebude podnikat žádné kroky.

"Volební tým ČSSD nedostal od pana primátora Béma žádné oficiální připomínky, takže v tuto chvíli se nemám skutečně k čemu vyjadřovat. Myslím si, že takové věci se nebudou řešit přes média a my je opravdu přes média řešit nebudeme," potvrdila Veverková.

Náměstek pražského primátora Petr Hulínský z ČSSD Bémovu argumentaci jednoznačně odmítl. O černých plakátech nemá informace.

"Pražská sociální demokracie v žádném případě černý výlep neorganizuje ani nepořádá. Určitě se seznámím s tím, kde se vlastně ty plakáty, které jsou přelepeny, berou. Zeptám se našeho volebního manažera, jak se tato situace bude řešit a jak se to mohlo stát," řekl Českému rozhlasu Hulínský.

Štěpánka Martanová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme