Pražský radní Filip Dvořák rezignoval

Pražský radní za ODS Filip Dvořák rezignoval ze zdravotních důvodů na svou funkci a nebude ani kandidovat ani na post starosty Prahy 1. Svůj krok oznámil primátorovi hlavního města Igoru Němcovi. Policie potvrdila, že se nedopustil žádného trestného činu v souvislosti privatizací lukrativního bytu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Dvořák | Foto: hl. m. Praha

Radní Filip Dvořák v minulých dnech čelil podezření, že za pomocí podvodu chtěl koupit byt v Pařížské ulici v centru metropole. Případ vyšetřovala policie a včera ho odložila, neboť podle ní nebyl v tomto případě spáchán žádný trestný čin.

Pražský primátor Igor Němec Radiožurnálu připomněl, že Dvořák byl v poslední době velmi vážně nemocen, podrobil se dvěma těžkým operacím a čeká ho další. Podal demisi po dohodě, kdy čekal, jak policie naloží s jeho vyšetřováním. Ta rozhodla v jeho prospěch. Odchází ze zdravotních důvodů, konstatoval primátor.

Sám Dvořák v abdikačním dopise primátorovi řekl, že pro něj bylo nemyslitelné odejít ve chvíli, kdy toto rozhodnutí mohlo být vnímáno jako rezignace pod tlakem médií a vysvětlováno jako přiznání všech obvinění.

Policie vyšetřování aféry Filipa Dvořáka odložila. Podle sdělovacích prostředků chtěl koupit nestandardním způsobem privatizovaný obecní byt v Pařížské ulici. Jak ale prohlásil policejní ředitel Prahy 1 Jiří Sellner, nebylo zjištěno, že by se Dvořák či jiná osoba dopustili trestného činu.

Policie, která se případem začala zabývat na základě červnové reportáže České televize, vyslechla řadu lidí včetně Dvořáka. O obsahu výpovědí ale nechtěla informovat.

Radní podle veřejnoprávní televize zamýšlel koupit privatizovaný obecní byt od nynější nájemnice a budoucí majitelky. Uživatelce bytu měl zaplatil hotově čtyřmiliónové odstupné formou půjčky, aby z něj nemusela platit daň. Oficiálně měl zaplatit jen zhruba 547 tisíc korun, což byla cena bytu v privatizaci.

Dvořák sice zájem o byt v Pařížské přiznal. Trval ale na tom, že se obchod neuskutečnil a kupní smlouva nebyla uzavřena. Jeho vysvětlení přijalo i grémium pražské ODS.

Milan Kopp, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme