Pražský soud zprostil zpěváka Blytha obvinění z usmrcení fanouška

Americký zpěvák Randy Blythe odešel od pražského městského soudu bez trestu. Čelil obžalobě z usmrcení fanouška, kterého při pražském koncertu metalové kapely Lamb of God v roce 2010 shodil z pódia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký zpěvák Randy Blythe při odchodu od Městského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Mladík se při pádu vážně zranil a později zemřel v nemocnici. Blythovi hrozilo až 10 let vězení, státní zástupce pro něj požadoval pět let za mřížemi.

Obhájci argumentovali především rozpory ve výpovědích svědků. Ti zaměňovali zmíněného chlapce s jinými diváky, kteří se během koncertu na pódium dostali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání soudu sledoval reportér Petr Medek

Právníci zároveň upozorňovali na nedostatečná bezpečnostní opatření v klubu Abaton, fanoušci se totiž na pódium vůbec neměli dostat. Blythe také podle advokátů nemohl vědět, jak fatální následky bude odstrčení mladíka mít.

K tomu se přiklonil i soudce Tomáš Kubovec, který dospěl k závěru, že zpěvák nezranil mladíka úmyslně. Místo Blytha by podle něj měl odpovědnost nést organizátor koncertu, protože jeho přípravu podcenil.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Vladimír Mužík navrhoval trest u spodní hranice, to znamená pětileté vězení.

Státní zástupce obžaloval Blytha kvůli smrti fanouška, na druhé straně rodina chlapce požadovala finanční odškodnění. Obě roviny se řešily zvlášť. Soudce ale s osvobozujícím verdiktem zamítl i nárok rodiny na finanční kompenzaci.

Na rozdíl od státního zástupce se rodina odvolávat nebude. Nešlo jí prý o peníze, ale o to, aby se v Blythovi hnulo svědomí.

Petr Medek, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme