Pražský Teslamp bude propouštět

Továrnu na žárovky a další svítidla Teslamp opustí 300 lidí. Firma, která sídlí v pražských Holešovicích, dluží kvůli špatné privatizaci na 500 miliónů korun. Vedení se nicméně snaží zachránit alespoň část výroby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitele Svatopluka Strachoty musí firma sehnat peníze na profinancování výroby, v každém případě však bude restrukturalizace pro zaměstnance bolestivá. Na mzdách se totiž ročně vyplatí 170 milionů korun a firma si na sebe nevydělá. Musí proto dramaticky snížit stav zaměstnanců, což jí přinese zhruba 50 milionů korun ročně.

Odbory ze společnosti Teslamp nebudou bránit propouštěné zaměstnance. Podle předáka Pavla Drahoráda je firma v tak špatném stavu, že jiná možnost ani není.

Dalším problémem je přístup k dodavatelům a k zákazníkům. Firma za vše platí dopředu a zákazníci mají naopak dobu splatnosti 90 dnů. Někdy trvá až 120 dnů, než peníze investované do výroby dostane zpět.

S největší pravděpodobností bude zachována jedna ze čtyř regionálních poboček v oblastech s vysokou nezaměstnaností, ale ne pražská centrála. Pražští zaměstnanci ale tento postup odmítají. Raději by byli, kdyby jejich továrna ukončila činnost úplně. Přenesení výroby jinam považují za tunelování. Restrukturalizace společnosti Teslamp by měla být zahájena do měsíce.

Dušan Valenta, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme