Pražští opoziční zastupitelé vyzvali Karla Březinu k rezignaci

První náměstek pražského primátora Karel Březina by měl podle pražských opozičních zastupitelů odejít z funkce. Důvodem je trestní stíhání, které vůči němu vede policie od začátku týdne. Obvinění se zřejmě týká jeho současného působení v dozorčích radách městských podniků a minulého členství ve statutárních orgánech zkrachovalých firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (vpravo) a první náměstek primátora Karel Březina | Zdroj: ČTK

Podle předsedy zastupitelského klubu TOP 09 Tomáše Hudečka by měl Březina dočasně rezignovat na svůj post v radě.

„Podle našeho názoru by se měla politická kultura v naši zemi spíše s postupem času zlepšovat a myslíme si, že k ní naprosto patří, že ve chvíli, kdy už je zahájeno obvinění a trestní stíhání, tak by měl pan první náměstek alespoň do vyřešení této situace rezignovat na svůj mandát.“

„S tím, že samozřejmě v případě, že se jakékoliv obvinění nepotvrdí nebo vyvrátí, by měl mít plné právo se na své místo vrátit,“ dodal.

Koaliční zastupitelé ale Březinovu rezignaci zatím nepožadují, důvody vysvětluje předseda pražského klubu ČSSD Petr Hulinský.

„Nerozumím tomu, i když to zákon umožňuje, proč nebyl Karel Březina vyzván k podání vysvětlení. V momentě, kdy existují dva právní názory na to, kdy se hlásí se hlásí ona ‘infekce‘, to znamená účast ve firmě v likvidaci,“ vysvětlil.

Monika Horská, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme