Pražští řidiči tramvají odvolali stávkovou pohotovost

Federace řidičů tramvají odvolala stávkovou pohotovost, kterou vyhlásila 5. února za zvýšení platů. Po několika hodinovém jednání se odboráři dohodli s vedením Dopravního podniku hlavního města Prahy na kolektivním vyjednávání. Podle řidičů jsou platy nižší než mzdy jejich kolegů, kteří pracují v autobusové dopravě a v metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tramvaj | Foto: Jan Rosenauer

Výši příjmu ještě posoudí nezávislá instituce. Českému rozhlasu 1 -Radiožurnálu to potvrdil šéf Federace řidičů tramvají Antoním Dub.

Přehrát

00:00 / 00:00

A.Dub o kolektivním vyjednávání

Jak zdůraznil, bere současný stav jako určitý kompromis a o problému se ještě bude diskutovat uvnitř Elektrických drah. A pokud studie prokáže, že by mělo dojít ke zvýšení mezd tramvají, pak by to mělo být k 1. 7. 2002.

Federace minulý týden vyhlásila pohotovost na podporu požadavku řidičů tramvají, aby jejich mzdy byly srovnatelné s platy řidičů autobusů a strojvůdců metra. Předseda federace Antonín Dub odmítl původně podepsat dohodu o zvýšení objemu mzdových prostředků o 7,5 procenta, ale v pondělí na tuto smlouvu přistoupil.

O konkrétním rozdělení navýšených prostředků v každém ze závodů Dopravního podnikůu se rozhodne při kolektivním jednání. Po dobu tohoto vyjednávání jednotlivé odborové organizace dodrží kolektivní smír. Kolektivní dohoda by měla být uzavřena do konce března.

Milan Kopp, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme