Pražští řidiči tramvají se radili o svých požadavcích

Federace řidičů tramvají v sobotu dohodla stanoviska, se kterými půjde na pondělní jednání s vedením pražského dopravního podniku. Federace je od tohoto týdne ve stávkové pohotovosti. Řidiči se dohodli, že budou žádat takové navýšení platů, aby se jejich mzdy vyrovnaly platům jejich kolegů z autobusů. Poukazují na to, že zatímco řidič autobusu bere za hodinu 93 korun, jim zaměstnavatel slíbil navýšit plat jen na 76 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tramvaj | Foto: Jan Rosenauer

Řidiči tramvají jsou ve stávkové pohotovosti, pokud jednání s vedením podniku nebude úspěšné, chtějí 19.února zablokovat dopravu v hlavním městě. "Já si myslím, že tramvajová doprava by se zastavila úplně a bohužel Pražané by to pocítili velmi značně, protože některé části hlavního města, například Praha 6, Praha 5, jsou vyloženě závislé na tramvajové dopravě", řekl Radiožurnálu šéf federace Antonín Dub.

Kromě srovnání svých platů s řidiči autobusů požadují i odvolání náměstka Karla Kebrleho. Ten je podle nich zodpovědný za to, že se nesplnily loňské sliby vedení dopravního podniku a pracovní podmínky řidičů tramvají se výrazně nezlepšily.

Jana Zemanová, Pavla Dluhoschová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme