Pražští studenti protestovali proti školnému

Stoupenci iniciativy SOS Student protestovali na pražském Václavském náměstí proti návrhu zavést placení školného na vysokých školách. Během protestní akce tam postavili novou "berlínskou" zeď, na níž vylepili symbolické bankovky s hodnotou 14 tisíc korun. To je totiž průměrné školné, jehož zavedení navrhuje poslanec Petr Matějů. Ten na studentskou akci také přišel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Člověk se musí smířit s tím, že když chce prosadit něco méně populárního, tak to vždy vyvolává rekce, které mají tento charakter." Důvodem návrhu je podle Matějů otevření vysokých škol co největšímu počtu zájemců o studium. "Mě ta zeď přijde symbolická a berlínská v tom smyslu, že studenti staví zeď svému vlastnímu úspěchu, respektive úspěchu mnoha tisíc lidí, kteří se na vysoké školy nedostanou."

Matějů tvrdí, že podle skutečných průzkumů podpora návrhu zavedení školeného prudce roste a v současné době dosahuje 60 procent, zatím co před třemi roky to bylo pouze 27 procent. "Čím dál více lidí si uvědomuje, že vysoké školy musí být otevřeny většímu počtu uchazečů než je tomu dnes," dodal.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme