Pražští tramvajáci hrozí stávkou

V Praze hrozí, že nebudou jezdit tramvaje. Řidiči tramvají totiž vstoupili do stávkové pohotovosti. Důvodem je nerovné odměňování zaměstnanců pražského dopravního podniku a také to, že firma nerespektuje jejich pracovní práva. Uvedl to předseda Federace řidičů tramvají Antonín Dub. Federace jako jediná z odborových organizací nepodepsala kolektivní smlouvu dopravního podniku, která počítá s růstem mezd o 7,5 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj | Foto: Jan Rosenauer

Řidičům tramvají se nelíbí například to, že jejich kolegové v metru mají vyšší mzdy. Plat řidiče tramvaje v Praze je 17 a půl tisíce korun. Strojvedoucí v metru má o tři až sedm tisíc více.

Řidiči tramvají nevylučují stávku. V takovém případě by zřejmě zastavili tramvajovou dopravu v celém hlavním městě. Šéf federace řidičů tramvají Antonín Dub nevylučuje, že by se do stávky přidali také řidiči autobusů.

Podle mluvčí dopravního podniku Zuzany Knoblochové zatím nikdo z federace s vedením podniku nejednal. "My to považujeme za velmi nekorektní jednání, a to ze zcela prostého důvodu. Pan předseda se s nikým oficiálně nekontaktoval. My tyto informace dostáváme od jednotlivých redakcí. Je to opravdu nekorektní přístup k celé té záležitosti."

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Knoblochová o stanovisku Dopravního podniku

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme