Pře lídrů KSČM a KDU-ČSL byla odložena

Spor předsedů KSČM a KDU-ČSL Vojtěcha Filipa a Miroslava Kalouska kvůli Kalouskovu výroku, že komunistická strana je zločinecká organizace, bude pravděpodobně pokračovat. Protože policie Filipovo trestní oznámení odložila, chce předseda KSČM podat stížnost proti postupu vyšetřovatele. Šéf lidovců Miroslav Kalousek v České televizi uvedl, že se případného pokračování sporu neobává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: ČTK

"Orgány činné v trestním řízení se zachovaly jako orgány činné v trestním řízení - nezávislé a jako orgány demokratického státu. Potvrdily, že pravdivé výroky ve svobodné zemi lze říkat bez obav z trestního stíhání," prohlásil Miroslav Kalousek.

To, že policie jeho podnět odložila, se šéfovi komunistů Vojtěchu Filipovi nelíbí. "Mě překvapilo, jakým způsobem se s tím policie vypořádala. Dostal jsem 18. listopadu dopis od Policie České republiky, že případ ne odkládá, ale ukládá, což nevím, co je a tipnul bych to na neprofesní úkol. Proto jsem hned osmnáctého napsal stížnost na postup vyšetřovatele a zpracoval odůvodnění stížnosti, takže stížnost proti postupu vyšetřovatele samozřejmě podám," komentoval stav věcí Filip.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme