Pře z poslaneckého bufetu. Sliboval poslanec ANO, že po volbách všechny zavřou?

„Až budeme mít ministerstvo vnitra, půjdou sedět všichni, to zařídíme.“ Tuto větu údajně během rozhovoru s poslankyní TOP 09 Kristýnou Zelienkovou řekl poslanec hnutí ANO Miloš Babiš. Zelienková o víkendu část jejich konverzace zveřejnila na svém facebooku. Poslanec hnutí ANO však její slova odmítl. „Nikdy jsme se na podobné téma nebavili. A mám na to svědky, kteří u naší náhodné debaty ve sněmovně seděli,“ uvedl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle poslankyně TOP 09 řekl zákonodárce z ANO Miloš Babiš tuto větu: "Až budeme mít ministerstvo vnitra, půjdou sedět všichni, to zařídíme" | Foto: Jana Přinosilová, David Neff / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Ne, nikdy jsem se s Kristýnou Zelienkovou o ministerstvu vnitra nebavil a ne, nikdy jsem jí neřekl, že tady někdo půjde sedět. Nikdy. A mám na to svědky, kteří u naší náhodné debaty ve sněmovně seděli,“ uvedl Miloš Babiš v pondělním prohlášení, které serveru iROZHLAS.cz poskytl Vladimír Vořechovský z tiskového oddělení hnutí ANO.

Miloš Babiš

Miloš Babiš je členem hnutí ANO od roku 2012. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 se snaží obhájit svůj mandát ve Středočeském kraji. S lídrem hnutí Andrejem Babišem není příbuzný, jde pouze o shodu jmen.

Na dotaz serveru iROZHLAS.cz Babiš zopakoval, že u jejich společné konverzace skutečně byli svědci. „Byl u toho můj asistent a pan Jaroslav Zavadil,“ řekl. Poslanec ČSSD pak na dotaz serveru iROZHLAS.cz uvedl, že část konverzace Zelienkové s Babišem zaslechl, ale nic na téma vnitro v ní nezaznělo.

Server iROZHLAS.cz proto požádal o reakci také poslankyni Zelienkovou, která zopakovala, že si za svým prohlášením stojí. Věty o vnitru a zavírání podle ní Babiš pronesl mezi čtyřma očima.

„To je tvrzení proti tvrzení. Mám čisté svědomí, byli jsme tam jen my dva, on žádného svědka nemá a já můžu odpřisáhnout, že to řekl,“ řekla Zelienková. „Sice jsme seděli v poslanecké kavárně u více stolů, u našeho stolu jsme ale seděli jenom my dva,“ dodala.

50. léta a mrazení

Ve svém víkendovém příspěvku na facebooku napsala, že s Babišem diskutovala o slibech hnutí likvidovat korupci na ministerstvech a trestech pro nepoctivé politiky.

„Čtyři roky o tom mluvili, čtyři roky na to lákají voliče, byli ve vládě, měli ministerstva a nic, jediný vyšetřovaný je sám A. B. A pak mě kolega až se zvráceným šklebem ujistil, že to začne teprve teď: "Až budeme mít ministerstvo vnitra, půjdou sedět všichni, to zařídíme." řekl. A mně se vybavila 50. léta a zamrazilo mě. Určitě se najde hodně lidí, kteří se toho nebudou moct dočkat. Neuvědomují si, že jednoho dne může někdo nečekaně zazvonit i u jejich dveří,“ napsala v příspěvku.

Na její slova pak v pondělí reagoval Miloš Babiš prohlášením, ve kterém mimo jiné zmínil, že profil na facebooku nemá, a tak se nemohl lži bránit. A stejně jako jeho kolegyně z TOP 09 i on v prohlášení zdůraznil, z čeho ho zamrazilo.

„Mrazí mě z toho, že paní Zelienková staví svou předvolební kampaň na lžích a výmyslech, které jako poslankyně beze studu vypouští do veřejného prostoru. A vlastně mě to i mrzí, protože je to dáma, která na poslaneckém klubu seděla jen pár míst ode mě,“ uvedl.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme