Přechod na Cínovci opět otevřen

Hraniční přechod Cínovec na Teplicku byl v úterý opět uzavřen kvůli ekologické nehodě. Byl od rána neprůjezdný z České republiky do Německa kvůli unikající nebezpečné chemikálii z německého kamionu. Policisté odkláněli osobní dopravu přes hraniční přechody Moldava na Teplicku a Petrovice na Ústecku. Nákladní dopravu směřovali na přechod v Jiříkově na Děčínsku. Z kamiónu unikala vznětlivá látka timethyl-isopropyl-amin. V posledních dnech jde už o třetí případ ekologické havárie na tomto přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod Cínovec | Foto: Libor Zavoral

Hermetické uzavření přechodu nařídili po osmé hodině němečtí celníci. Na odstavném arkovišti stála citerna s nebepečnou látkou. Bližší informace měla mluvčí severočeské cizinecké policie Eva Haucková: "Jedná se o lehce vznětlivou látku, která při normální teplotě začíná uvolňovat toxické látky leptající sliznici. Všichni celníci a zaměstnanci policie byli přemístěni do hlavní budovy. Protože se jedná o německý kamion, celou záležitost řeší německá policie."

Kvůli devítihodinovému přerušení provozu lze v pátek večer očekávat dlouhé čekací doby na odbavení.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Lenka Rákosová, František Janačík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme