Přechod na Cínovci opět otevřen

Hraniční přechod Cínovec na Teplicku byl v úterý opět uzavřen kvůli ekologické nehodě. Byl od rána neprůjezdný z České republiky do Německa kvůli unikající nebezpečné chemikálii z německého kamionu. Policisté odkláněli osobní dopravu přes hraniční přechody Moldava na Teplicku a Petrovice na Ústecku. Nákladní dopravu směřovali na přechod v Jiříkově na Děčínsku. Z kamiónu unikala vznětlivá látka timethyl-isopropyl-amin. V posledních dnech jde už o třetí případ ekologické havárie na tomto přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod Cínovec | Foto: Libor Zavoral

Hermetické uzavření přechodu nařídili po osmé hodině němečtí celníci. Na odstavném arkovišti stála citerna s nebepečnou látkou. Bližší informace měla mluvčí severočeské cizinecké policie Eva Haucková: "Jedná se o lehce vznětlivou látku, která při normální teplotě začíná uvolňovat toxické látky leptající sliznici. Všichni celníci a zaměstnanci policie byli přemístěni do hlavní budovy. Protože se jedná o německý kamion, celou záležitost řeší německá policie."

Kvůli devítihodinovému přerušení provozu lze v pátek večer očekávat dlouhé čekací doby na odbavení.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Lenka Rákosová, František Janačík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme