Ze čtyřproudé Strakonické ulice u Zbraslavi zmizí přechod, nahradí ho lávka pro pěší a cyklisty

Z pražské Strakonické ulice na začátku D4 by měl na Zbraslavi zmizet přechod pro chodce. Nahradit jej má lávka pro pěší a cyklisty. Vyplývá to z rozpočtu hlavního města, který ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Lávka by měla stát asi 70 milionů korun, kdy by stavba mohla začít, z dokumentu není jasné. Technická správa komunikací nedaleko přechodu nedávno zbourala silniční most a na jeho místě bude stavět nový.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přechod přes Strakonickou ulici u Zbraslavi | Zdroj: Profimedia

V současné době je na čtyřproudé komunikaci běžný přechod, který vede z ulice K Dálnici do ulice Lesáků, a podle dokumentu je místem častých nehod automobilů s chodci.„Zároveň je překážkou v plynulosti silničního provozu,“ píše se v materiálu. Řidiči tady musí zpomalit z 80 kilometrů v hodině na padesátku.

Na příští rok vyčlenilo město v rozpočtu pět milionů korun na zahájení projektové dokumentace lávky a potřebné průzkumy.

Technická správa komunikací již nechala na přelomu listopadu a prosince strhnout nedaleký most, který začíná ve směru z Prahy sjezdovou rampou a vedl přes Strakonickou směrem k ulicím K Výtopně a Za Opusem. Byl v havarijním stavu. Na jeho místě by měl být do září příštího roku postaven most nový.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme