Přechod v Hodoníně je ode dneška uzavřen pro těžkou dopravu

Ode dneška na neurčito je pro nákladní vozidla nad sedm a půl tuny zcela uzavřen hraniční přechod v Hodoníně. Dlouhé kolony kamionů v ulicích města totiž výrazně komplikovaly hlukem a exhalacemi život jeho obyvatel. Bránily také ve vjezdu do soukromých objektů a provozoven tamních podnikatelů. Obnovení provozu zřejmě nastane až po modernizaci odbavovacího prostoru na slovenské straně, která má dosavadní problémy odstranit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona vozidel | Foto: Jan Rosenauer

Potvrdil to mluvčí Celního ředitelství Brno Jaroslav Moravec: "Situace už se natolik vyhrotila. Celní správa vzala v potaz oprávněné petice dokonce i žaloby občanů, oprávněné požadavky představitelů města Hodonín." Počet kamionů byl neúnosný i přesto, že přes hodonínský přechod mohly jezdit pouze dopravci z České a Slovenské repoubliky.

Ti mohou nyní využívat přechody Sudoměřice a Velká nad Veličkou se stejným režimem, případně univerzální přechod Břeclav Dálnice. Osobní a lehká nákladní doprava v Hodoníně omezeny nejsou. "Pracovníci, kteří s omezením na hraničním přehodu Hodonín nebudou třeba nebo nebudou plně vytíženi, tak došlo k dnešnímu dni k jejich převelení právě na tyto hraniční přechody, aby pokud možno nedocházelo ke zbytečnému nárůstu čekacích dob.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme