Před budovou ČT proběhl koncert na podporu stávkujících

Před budovou České televize v Praze na Kavčích horách začal v 15 hodin koncert na podporu stávkujících zaměstnanců. Na místě bylo několik tisícovek lidí. Na akci nazvané Hudbou proti cenzuře vystoupí například skupiny -123 minut a Vltava nebo Ivan Hlas a přátelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávkující zaměstnance České televize přijeli do Prahy osobně podpořit zástupci polského odborového svazu Solidarita. Nezávislé odborové organizaci České televize nabídli veškerou dostupnou pomoc - od finanční podpory až po své zástupce ve stávkových hlídkách. Chtějí se také zúčastnit demonstrace na podporu stávkujících zaměstnanců, která se uskuteční 11. ledna v 18 hodin na Václavském náměstí v Praze.

Solidaritu se stávkujícími zaměstnanci ČT vyslovil i německý odborový svaz pracovníků ve sdělovacích prostředcích IG Medien a vyzval k finančním darům na jejich podporu. Německou vládu odborový svaz vyzval, aby na dodržování svobody tisku brala ohled při jednáních o vstupu nových členů do Evropské unie.

Šéf mezinárodního tiskového institutu Hugo Bütler ocenil, že kabinet premiéra Miloše Zemana schválil nový zákon o České televizi, který by měl pomoci zvýšit nezávislost veřejněprávní televize. Dosavadní Rada ČT je totiž podle Bütlera blízká parlamentu a je málo nezávislá. Šéf mezinárodního tiskového institutu to řekl v diskusním pořadu rakouské televize ORF. Další účastník debaty, pražský zpravodaj německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung Karl-Peter Schwarz, však kritizoval dosavadní průběhu demonstrací proti současnému vedení České televize. Jak řekl, není možné klást ultimativní požadavky a demonstrovat, dokud je parlament nesplní.

Česká televize stále vysílá zpravodajské relace ve dvou verzích. Dnešní Události však začaly jinak než v posledních dnech. Zprávy připravené týmem Jany Bobošíkové vysílal program ČT 1 a na ČT 2 se objevilo zpravodajství z Kavčích hor. Po pěti minutách však byly tyto zprávy přerušeny a na obrazovce druhého programu se rovněž vysílala zpravodajská relace od nových redaktorů.

Jiří Hodač zatím nehodlá na funkci generálního ředitele rezignovat. V nemocničním ošetření však ještě zůstane alespoň tři dny. V prohlášení pro média označil „za velmi pozitivní potvrzení legálnosti volby generálního ředitele a tím i jeho následných rozhodnutí“.

Dušan Valenta, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme