Před budovou ČT proběhl koncert na podporu stávkujících

Před budovou České televize v Praze na Kavčích horách začal v 15 hodin koncert na podporu stávkujících zaměstnanců. Na místě bylo několik tisícovek lidí. Na akci nazvané Hudbou proti cenzuře vystoupí například skupiny -123 minut a Vltava nebo Ivan Hlas a přátelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávkující zaměstnance České televize přijeli do Prahy osobně podpořit zástupci polského odborového svazu Solidarita. Nezávislé odborové organizaci České televize nabídli veškerou dostupnou pomoc - od finanční podpory až po své zástupce ve stávkových hlídkách. Chtějí se také zúčastnit demonstrace na podporu stávkujících zaměstnanců, která se uskuteční 11. ledna v 18 hodin na Václavském náměstí v Praze.

Solidaritu se stávkujícími zaměstnanci ČT vyslovil i německý odborový svaz pracovníků ve sdělovacích prostředcích IG Medien a vyzval k finančním darům na jejich podporu. Německou vládu odborový svaz vyzval, aby na dodržování svobody tisku brala ohled při jednáních o vstupu nových členů do Evropské unie.

Šéf mezinárodního tiskového institutu Hugo Bütler ocenil, že kabinet premiéra Miloše Zemana schválil nový zákon o České televizi, který by měl pomoci zvýšit nezávislost veřejněprávní televize. Dosavadní Rada ČT je totiž podle Bütlera blízká parlamentu a je málo nezávislá. Šéf mezinárodního tiskového institutu to řekl v diskusním pořadu rakouské televize ORF. Další účastník debaty, pražský zpravodaj německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung Karl-Peter Schwarz, však kritizoval dosavadní průběhu demonstrací proti současnému vedení České televize. Jak řekl, není možné klást ultimativní požadavky a demonstrovat, dokud je parlament nesplní.

Česká televize stále vysílá zpravodajské relace ve dvou verzích. Dnešní Události však začaly jinak než v posledních dnech. Zprávy připravené týmem Jany Bobošíkové vysílal program ČT 1 a na ČT 2 se objevilo zpravodajství z Kavčích hor. Po pěti minutách však byly tyto zprávy přerušeny a na obrazovce druhého programu se rovněž vysílala zpravodajská relace od nových redaktorů.

Jiří Hodač zatím nehodlá na funkci generálního ředitele rezignovat. V nemocničním ošetření však ještě zůstane alespoň tři dny. V prohlášení pro média označil „za velmi pozitivní potvrzení legálnosti volby generálního ředitele a tím i jeho následných rozhodnutí“.

Dušan Valenta, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme