Před plzeňským soudem obchodníci s lihem

U krajského soudu v Plzni dnes bude pokračovat hlavní líčení proti obchodníkům s lihem. Ti společně se třemi celníky způsobili daňový podvod ve výši 123 miliónů korun. Včerejší líčení začalo výslechem svědků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cisterna (LTO)

Všichni obžalovaní svou vinu popírají. Podle žaloby provedli v letech 1997 a 98 následující fingovaný obchod: Finta spočívala v tom, že 16 kamiónů s lihem papírově přejelo z Itálie do Polska. K naším severním sousedům však nikdy nedorazila ani kapka lihu. Alkohol zůstal v České republice a podvodníci líh prodali bez daně a bez cla.

Dohromady tímto způsobem propašovali na tuzemský trh 300 tisíc litrů lihu. Hlavním organizátorem obchodů byl podle žalobce spoluzakladatel investiční spoelčnosti PPF Milan Vinkler. Ten v předchozím líčení vše popřel a dnes bude znovu vypovídat. Ve vazbě je jen jediný obžalovaný, ostatní včetně tří celníků z Rozvadova vypovídají na svobodě.

Markéta Kaclová, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme