Před sněmovní komisí budou kvůli únikům ze spisů vypovídat i Sobotka a Šlachta

Sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů pozve i premiéra Bohuslava Sobotku z ČSSD, a to kvůli nakládání se spisem v případu těžební společnosti OKD. Novinářům to po skončení úterní schůze komise řekl její předseda Martin Plíšek z TOP 09. Mezi nově pozvanými bude také někdejší ředitel zaniklého protimafiánského policejního útvaru Robert Šlachta.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Komise také podle Plíška stanovila okruh kauz, pro které bude chtít zbavit svědky mlčenlivosti. Jde podle něho například o případ Beretta týkající se vynášení informací z trestního spisu, korupční kauzu v Olomouckém kraji Vidkun, o nahrávku mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a novinářem Markem Přibilem, o dotační kauzu na ministerstvu školství a o případy kolem bývalého premiéra Petra Nečase z ODS a bývalé šéfky jeho kanceláře Jany Nagyové, nyní Nečasové.

Je to účelovka, v životě jsem v ruce žádný živý spis neměl, vypověděl Babiš před vyšetřovací komisí

Číst článek

Sobotku komise pozvala na návrh člena komise za ANO Radka Vondráčka. Vondráček poukázal už v pondělí na e-mail někdejšího šéfa Úřadu vlády Ivana Přikryla Sobotkovi, v němž údajně píše, že nahlížel do živého spisu v kauze OKD. „Jestli máme řešit úniky, řešme i úniky směrem k panu Sobotkovi a k panu Přikrylovi," řekl Vondráček. Mezi pozvanými bude rovněž Přikryl.

Prvotní okruh svědků komise stanovila už dřív. Patří k nim například někteří ministři a špičky policie a státního zastupitelství. Další schůze komise se uskuteční příští úterý. Koho budou členové vyslýchat, zatím není známo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme