Před soud se dostala kauza vyměněných rakví

Na dva roky do vězení chce poslat žalobkyně majitele pohřební služby, který měl měnit rakve s nebožtíky. Verdikt nad ním vynese karvinský soud v nejbližší době. Jaroslav Heinz vybíral od pozůstalých peníze na luxusní rakve, do krematoria ale přitom vozil daleko levnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rakev | Foto: Pohřební ústav hl.m.Prahy

Předseda sdružení pohřebnictví Julius Mlčoch vítá, že se taková kauza vůbec před soud dostala. "Určitě to není nic pozitivního, když se najde takový podvodník, který poškodí pozůstalé. Prostě jsou lidi, kteří si pletou poctivé podnikání s něčím jiným."

Jednou z poškozených je i paní Ivana Tvarzíková z Bohumína, které Heinzova firma Maxi zařizovala pohřeb maminky. "Je to hrozné, protože rakev stála hodně peněz a najednou se zjistilo, že byla v rakvi za 800."

Obhájce obžalovaného Martin Schulhauser tvrdí, že jeho klient rozhodně pozůstalé neobral o půl miliónu korun. Nižší škoda by totiž znamenala i mírnější trestní sazbu.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme