Před soudem další z Krejčířových kauz

Karvinský soud dnes začal řešit jeden z mnoha případů Radovana Krejčíře. Podle očekávání z exotických Seychelských ostrovů do Karviné nedorazil. Soudce proto rozhodl , že trestní stíhání povede jako proti uprchlému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

Spolu s dalšími třemi podnikateli z Třinecka čelí Radovan Krejčíř žalobě z nelegálních obchodů s automobily. Podle státního zástupce Zdeňka Bruka okradla skupina obžalovaných stát na daních víc než o čtyři milióny korun.

"Předmětem této věci je nezákonný dovoz osobních motorových vozů v letech 1993 -95 ze Spolkové republiky Německo na naše území. Jedná se o trestný čin krácení daně se sazbou od jednoho roku do osmi let. O tom, jaká je role pana Krejčíře, tak to je předmětem dokazovaní u soudu," řekl Bruka Českému rozhlasu. Kontroverzní podnikatel Krejčíř je v Česku stíhán za majetkové trestné činy a přípravu vraždy celníka. Policii zmizel před více než třemi měsíci při domovní prohlídce v luxusní černošické vile. Jeho útěk stál funkci policejního prezidenta a šéfa protikorupční policie.

Uprchlý miliardář se nemusí obávat deportace do České republiky. Seychelské úřady potvrdily televizi Nova, že podnikatele Krejčíře českým úřadům nevydají.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme