Před soudem diskriminace při zaměstnávání

Pražský městský soud dnes projedná žalobu, kterou na společnost Rossmann podala Poradna pro občanství, občanská a lidská práva kvůli diskriminaci chebské Romky Renaty Kotlárové. Ta se v prodejně drogistické společnosti v Chebu ucházela o zaměstnání. Odmítli s ní uskutečnit přijímací pohovor a poslali ji hned pryč. Poradna poté do prodejny poslala svou členku, se kterou pracovnice prodejny řádný přijímací pohovor udělala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní před soudem | Foto: Marek Janáč

Podle vládního zmocněnce pro lidská práva Jana Jařaba je diskriminace Romů při hledání zaměstnání závažný problém. Velmi obtížně se ale dokazuje. "V takových případech se většinou ten uchazeč vůbec nedozví, že byl odmítnut právě proto, že je Rom, a vůbec nepochopí, že ten, kdo je půl hodiny za ním, je k příjímacímu pohovoru pozván. Někdo může mít podezření, ale těžko se to dokazuje, pokud tam nejdou dva, z nichž je Rom a druhý není a pak zjistí, že se s ním zachází odlišně. Je to svým způsobem rada."

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme